10 Zalet Podróżowania: Dlaczego warto podróżować?

Nad jeziorem, dlaczego warto podróżować

Myślałeś o podróżach jako o rodzaju leniwego wypoczynku po miesiącach ciężkiej pracy?

Ale one mają znacznie większe znaczenie, niż to.

Podróże to styl życia, który  ma wiele zalet, których nie można zaprzeczyć.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, dlaczego tak wiele osób podróżuje i dlaczego warto podróżować, przeczytaj ten artykuł o 10 zaletach podróżowania po świecie!

Długo myślałem, aby napisać ten artykuł, aby pokazać, jakie są powody, że tak bardzo lubię podróżować. Podróże są korzystne dla każdego na wiele sposobów.

Poprosiłem kilka doświadczonych blogerów podróżniczych, którzy odwiedzili dziesiątki krajów i nadal odkrywają nowe, aby opowiedzieli, jakie są zalety podróżowania i dlaczego warto podróżować.

Odkryj Siebie

Dziewczyna z kamerą w podróży

Podróżuj, aby odkryć siebie. Im więcej podróżujesz, tym większe masz możliwości przeanalizować i poznać siebie. Podróż jest rzeczywiście wspaniałym nauczycielem, który nie tylko uczy Cię o świecie, ale uczy Cię także o Tobie i Twoim miejscu w nim.

Zmień Siebie

Podróżuj, aby się zmieniać. Im więcej podróżujesz i napotykasz nowe doświadczenia, tym bardziej w Twoim życiu występują zmiany, a twoje poglądy o sobie i świecie stopniowo się zmieniają.

Stań Się Bardziej Tolerancyjnym i Zrozumiałym

Podróże sprawiają, że stajesz się bardziej tolerancyjnym, wrażliwym i zrozumiałym. Im bardziej podróżujesz i poznajesz nowe kultury, zaczynasz akceptować coraz więcej.

Zdajesz sobie sprawę, że twój sposób nie jest jedynym sposobem na życie. Istnieje wiele innych kultur, z których można przyjąć pewne aspekty. W istocie więc podróż poszerza horyzonty i daje 360-stopniowy pogląd na świat.

Doceń Twój Dom

Podróżnik w górach w Europie z plecakiem

Może brzmi dziwnie. Wydaje się, że podczas podróży odkrywasz nowe piękne miejsca i kraje i nigdy nie chcesz wracać do domu. Bo wszędzie dobrze, ale w domu najlepiej i jeszcze bardziej zdajesz sobie z tego sprawę podczas podróży.

Zaczynasz rozumieć, że twój dom i kraj są wyjątkowe na swój sposób, mają coś, czego nie ma w innych krajach.

Dużo podróżując, z takim dużym kontrastem zdałem sobie sprawę, jaka jest piękna Białoruś, stworzyłem stronę internetową do planowania podróży na Białoruś. Więc podróżuj po świecie, aby doceniać swój dom!

Otwarty Umysł i Mniej Uprzedzeń

Plecak podróżnika, jak się spakować

Powodem, dla którego warto podróżować, jest otwarty umysł i bozbycie się uprzedzeń. Bałem się podróżować, ponieważ miałem wszystkie te wstępnie przekonania, że ​​ludzie z niektórych krajów byli złymi ludźmi.

Ale kiedy zacząłem podróżować po świecie, zdałem sobie sprawę, że to nie jest prawda i że na całym świecie ludzie są prawie identyczni. Oceniam, że 97% osób są dobre, ale na pozostałe 3% złych zwracają uwagę media.

Odkrywanie Nowych Kultur

Samochód i palmy na Kubie

Uwielbiam podróżować, bo lubię się uczyć. Trudno podróżować, prawdziwie komunikować się z innymi kulturami, nie ucząc się czegoś nowego.

To na przykład może być niemiecki ruch studencki, który poznałem podczas podróży po Niemczech, lub w jaki sposób wyglądają zaloty w kulturze Berberów w Maroku.

Kocham dni, kiedy podróżuję i mówię «tak». «Tak, nie wiedziałem o tym albo tak, nigdy o tym nie myślałem». Kilka dni podróży są zagadką, którą musisz rozwiązać, gdy stoisz przed automatem do biletów w metrze w Budapeszcie, a nie znasz żadnego czeskiego słowa.

Poszerzenie horyzontów

zachód słońca nad morzem, jak zorganizować podróż na własną rękę

Największą zaletą podróży jest zrozumienie, że świat jest większy niż nasza niewielka jego część. Podróżując, widzimy, jak żyją inni ludzie.

Poprzez poznanie innych kultur, przyjmujemy nowe, dobre rzeczy, które widzimy i doceniamy aspekty naszej kultury, które były wyjątkowe, a my sobie z tego nie zdawaliśmy sprawy.

Mam nadzieję, że zwiększy to naszą empatię w kontaktach z ludźmi, nawet w naszym własnym otoczeniu.

Odkrywanie Piękna Ziemi

Góry, najlepsze atrakcje turystyczne Norwegii

Powinieneś podróżować, aby poznać niesamowitą urodę tej ziemi, którą jesteśmy obdarowani. Istnieje tak wiele rodzajów piękna w pustyniach, górach, oceanach i fiordach.

Widząc te ekosystemy, możemy bardziej konkretne zrozumieć to, co możemy stracić, jeśli nie będziemy dbali o naturę.

Lepsze Zrozumienie Innych Ludzi

Spotykaj nowych ludzi w restauracji

Istnieje wiele powodów, dla których ludzie podróżują. Wiele podróżuje, aby uciec od swojego życia lub problemów. Inni aby poznać różne kultury. Jeszcze inni podróżują, ponieważ jest to fajne…

Uwielbiam podróżować, ponieważ pomaga mi to być bardziej tolerancyjnym i lepiej porozumiewać się z innymi ludźmi.

Ludzie, którzy nigdy nie podróżują, są bombardowani przez pewną propagandę, której celem jest podzielenie ludzi na grupy i sprawienie, abyśmy uwierzyli, że nasi sąsiedzi to terroryści.

Im więcej podróżujesz, tym więcej dowiesz się, że wszyscy jesteśmy tacy sami i wszyscy mają te same uczucia i emocje. Podróże niekoniecznie sprawią, że ​​będziesz lepszym człowiekiem, ale mogą ci z tym pomóc.

To była lista 10 zalet podróżowania po świecie. Mam nadzieję, że pomogło to ci zrozumieć, dlaczego warto podróżować i dlaczego tak wielu innych ludzi już tak robi.

Jeśli nie masz dużo pieniędzy na podróżowanie, przeczytaj te 50 wskazówek na tanie podróżowanie od 15 doświadczonych blogerów podróżniczych lub przeczytaj o niektórych miejscach, gdzie można pojechać najpierw: Walencja, Amsterdam czy Norwegia.

Podróżuj więcej!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.