Jak Zarobić na Blogu Drugą Wypłatę: Pełny Przewodnik 2020

Bloger pisze artykuł i zarabia na stronie internetowej
Bloger pisze artykuł i zarabia na stronie internetowej

Coraz więcej osób jest zainteresowane tym ​jak zrobić bloga głównym źródłem przychodów.

Niektórzy dopiero poznają blogosferę, niektórzy już mają popularne blogi, które jednak nie przynoszą takich zysków, jakich się spodziewałeś.

W tym artykule razem z Joachimem (który pisze bloga o zarabianiu w internecie) przedstawiam pełny przewodnik do zarabiania na własnym blogu dla początkujących i profesjonalnych blogerów.

Jeżeli jeszcze nie posiadasz własnego bloga, dowiedz się jak założyć go w godzinę!

Od czego zależą twoje zarobki na blogu?

Zarabiać na blogu można na wiele różnych sposobów. Na ilość zarobionych pieniędzy na blogu wpływa spora ilość czynników:

 • Miesięczna ilość użytkowników (liczba odwiedzin, średni czas na stronie — różne czynniki behawioralne, które możesz sprawdzić na Google Analytics)
 • Szybkość ładowania strony (nikt nie lubi wolnych stron, użytkownicy porzucają witryny, które zbyt wolno się ładują)
 • Nisza (po pierwsze, jak zyskowna jest nisza, w której wybrałeś temat do blogowania, i po drugie, stosowność i relewancja treści — czy istnieje wiele treści w jednej niszy, i po trzecie, poziom ‘niszowości’ – jak wąska jest nisza, w której piszesz bloga)
 • Poziom ekspertyzy blogera (czy informacja jest lepsza i bardziej pełna od tej, jaką można znaleźć na innych stronach)
 • Poziom komercyjności treści (użytkownik może szukać definicji ‘karty kredytowej’ albo porównanie najlepszych kart kredytowych w Polsce — z artykułu w odpowiedzi na drugie zapytanie potrafisz zarobić znacznie więcej na reklamie, linkach partnerskich i linkach afiliacyjnych.
 • Oprawa estetyczna bloga (najważniejszym w blogowaniu jest budowanie relacji z czytelnikami — brzydki design nie zachęci użytkowników wrócić tam z powrotem)
 • i wiele innych… 

Ile statystycznie zarabiają polscy blogerzy?

dolary, pieniądze zarobione na blogu

W tym artykule omówimy ​najlepsze sposoby zarabiania na blogu w Polsce i naszą analizę będziemy opierać na pewnym badaniu. 

Redakcja WhitePress zadała sobie trud odpowiedzenia na pytanie ​ile średnio zarabiają blogerzy​, przeprowadzając ankietę, w której udział wzięło ponad 183 osób. 

Na podstawie wyników 10 osób zarabia więcej niż 10 000 złotych, 16 osób nie udzieliło odpowiedzi a cała reszta (157 blogerów) zarabia mniej niż 10 000 złotych.

Nie biorąc pod uwagę blogerów z największym sukcesem i 16 osób, które nie udzieliło odpowiedzi, średni zarobek z blogów w tej grupie wynosi 1137 złotych miesięcznie

Interpretację tej sumy zostawiam czytelnikowi, lecz średnio, wygląda na to, że ​na blogu można zarobić drugą wypłatę

A dalej opowiem, jak zarabiać więcej i jak zoptymalizować bloga, żeby zmaksymalizować zysk.

Ile można zarobić na blogu?

śniadanie z ipadem, zarabianie blogiem

Jak wspomniałem powyżej, zarobki mogą znacznie się różnić zależnie od sposobu monetyzowania strony internetowej. Powyższe badanie potencjalnie nie uwzględnia najlepiej zarabiających blogerów.

W końcu, dlaczego mieliby przekazywać klucze do ich źródła zarobku. Jednak sposób zarabiania zazwyczaj można zauważyć na stronie — banery reklamowe, wspomnienia marek, wezwania do działania, linki z tekstu typu ‘banki’. Dlatego najlepsze sposoby zarabiania na stronie są znane na poziomie całej branży.

Przykład:

Aby zobrazować w bardzo prosty sposób ​ile można zarobić na blogu, weźmy przykład blogera, na którego stronę trafia 1000 użytkowników (to naprawdę mało) miesięcznie. Dany bloger sprzedaje jeden kurs za 100 złotych. Średni wskaźnik konwersji to 1%, oznacza to, że 1 odwiedzający na 100 staje się klientem. 

W takim przypadku nasz bloger generuje dochód na poziomie 1000 złotych miesięcznie. Natomiast jeżeli ten sam bloger wybrałby ​monetyzację za pomocą Google Ads jego dochód mógłby stanowić kilka-kilkadziesiąt złotych do kilkuset w zależności od komercyjności zapytań oraz zyskowności branży. 

W praktyce wygląda to tak, że blogerzy, którzy posiadają ogromne blogi w lukratywnych niszach (związanych z pieniędzmi, giełdą, biznesem, nieruchomościami) mogą generować przychody na poziomie kilkuset tysięcy lub nawet kilku milionów złotych rocznie

Możesz zobaczyć, ile kosztuje współpraca z większymi angielskojęzycznymi blogerami z branży podróżniczej (artykuł po angielsku).

Przyjrzyjmy się więc z bliska każdemu z poszczególnych sposobów na ​zarabianie na blogu

7 Sposobów zarabiania na blogu

Istnieje wiele sposobów zarabiania na stronie internetowej lub blogu. Większość to różne postaci współpracy z firmami, polecania ich usług lub produktów. Jednak warto korzystać z wielu, żeby zwiększyć dochód.

Reklamy (banery)

Reklamy w Google Adsense, grafika o zarabianiu na blogu

Reklamy są najstarszym sposobem zarabiania na stronie internetowej. Pewnie, był to pierwszy sposób, o jakim pomyślałeś. Dzisiaj to jednak nie jest takie jednoznaczne…

Na czym polega zarabianie na reklamach 

Zarabianie na blogu na reklamach polega na tym, aby wyświetlać na swojej stronie w strategicznych miejscach reklamy, które mogą być klikane przez odwiedzających.

Wśród reklam na blogach odróżniamy 2 główne rodzaje treści reklamy displayowe i reklamy kontekstowe

Reklamy displayowe to, innymi słowy, reklamy graficzne polegające na wyświetlaniu obrazków lub filmów. Natomiast w przypadku reklam kontekstowych nazwa mówi sama za siebie — jest to tekst. 

Podczas wyświetlania reklam bloger może liczyć na zarobek pod warunkiem, że odwiedzający kliknie reklamę albo obejrzy ją (ostatni sposób promowania jest mniej popularny).

W przykładzie pierwszej wartość przychodu różni się zależnie od wartości CPC (cost per click — rzeczywisty koszt kliknięcia) uzgodnionej między reklamodawcą a firmą odpowiedzialną za rozpowszechnianie reklamy. 

Niektóre sektory płacą więcej, niektóre mniej. Wartość CPC waha się miedzy 1-ym groszem, a nawet ponad 4-ema złotymi. 

Zarobek na reklamach zależy więc bezpośrednio od ilości użytkowników na stronie, wartości CPC i współczynnika klikalności.

Kluczowe będzie ustalenie ile osób klika w reklamy. 

Przykładowo, strona, która liczy sobie 1 000 odwiedzających miesięcznie, przy współczynniku klikalności na poziomie 2% i o wartości CPC równej 1 zł, dochód wynosi 20 złotych miesięcznie. 

Najpopularniejsze systemy reklam na świecie 

Większość blogerów współpracuje z Google w ramach programu ​Google Ads. Jest to najpopularniejsze rozwiązanie na całym świecie, także w Polsce. Ma niski próg wejścia i wysoki poziom automatyzacji.

Konfiguracja strony w celu współpracy z Google ogranicza się do wstawienia kilku linii kodu HTML do bloga.

Co więcej, istnieją rozwiązania w postaci wtyczek do zainstalowania na WordPress-ie które wykonują tę czynność automatycznie.

Poniżej możesz zobaczyć, jaka jest przeciętna cena za kliknięcie w zależności od branży (niszy):

Przychody z reklam w Google adwords według branży
Źródło: Wordstream

Jednak niektóre inne systemy i sieci dostarczenia reklam są bardziej zyskowne, jednak mają wyższy próg wejścia:

 • Media.net. Wielu amerykańskich blogerów poleca ten system jako najbardziej zyskowny. Jednak niewiele blogów zostają zaakceptowane. Mój blog został odrzucony z powodu za niskiej liczby odwiedzin ze Stanów Zjednoczonych i Kanady.
 • Facebook Advertising. Mniej zyskowny, jednak dobrze działający system.
 • Ezoic. Zaawansowany system, który oferuje wysokie opłaty za kliknięcie oraz wiele instrumentów optymalizacyjnych.

Istnieje wiele systemów, które oferują inne możliwości, stawki za kliknięcie i funkcje.

Podczas wyboru sieci reklam, musisz zwracać uwagę na następujące czynniki:

 • Branże. Z jakich branż jest większość reklamodawców? Czy ten system reklam ma firmy z twojej niszy?
 • Stawka za kliknięcie albo za 1000 odsłon. To nie zawsze jest ustalane z góry, czasem musisz czytać opinie o tym systemie.
 • Jakość stron docelowych. Dostawałem propozycje od różnych systemów z wysokimi wskaźnikami klikalności i stawkami za 1000 odsłon, jednak z bardzo niejakościową treścią na stronach docelowych. Pewnie poznajesz takie reklamy typu ‘Lekarze mówią brać TO raz dziennie, żeby wyleczyć się z raka’. Budując zaufanie ze swoimi czytelnikami, nie możesz sobie pozwolić na takie spamowe reklamy.  

Jak zoptymalizować stronę pod reklamy 

Nie kiedyś mogliśmy się spotkać ze stronami, które atakowały nas reklamami ze wszystkich stron (takich nadal jest dużo, zwłaszcza w Polsce). Kliknięcie jednej z nich w celu uzyskania dostępu do treści było nieuniknione. 

Aktualnie ten system już nie działa i blogerzy muszą się główkować gdzie należy wstawić reklamę aby ludzie w nią klikali. 

Reklamę displayową lub tekstową można wstawić w widgetach w pasku bocznym, stopce, treści, rozwijającym się z dołu na urządzeniach mobilnych, powyżej menu i innych miejscach…

Porady do zwiększenia zarobku na reklamach na blogu:

 • Ważne jest to, aby wyspecjalizować swoją stronę w jednej tematyce. Pozwoli to Google na proponowanie odpowiednich reklam dla użytkowników co z kolei przełoży się na klikalność. 
 • Wybierz dochodową branżę, żeby zarabiać więcej na mniejszej liczbie reklam. Potrafisz zarobić drugą wypłatę wyświetlając kilka reklam o wyższym koszcie za kliknięcie.
 • Wybieraj pozycje reklam taktycznie, aby one nie przeszkadzały w czytaniu treści, jednak znajdowały się w miejscu zauważalnym, zwiększały
 • Testuj. Próbuj różne połączenia pozycji reklam i dowiedz się, przy jakich pozycjach reklam zarabiasz najwięcej. Niektóre systemy reklam pozwalają na to.
 • Zwracaj uwagę na wpływ reklam na czas ładowania witryny. Nikt, a zwłaszcza Google nie lubi wolnych stron. Sprawdzaj oceny prędkości na Pagespeed Insights oraz GTmetrix, żeby nie tracić pozycje w wyszukiwarce.

Zarabianie na wpisach sponsorowanych

Bloger wybiera zdjęcie na bloga, zarabianie na wpisach sponsorowanych

Wedle ankiety przeprowadzonej przez WhitePress, spora ilość polskich blogerów zarabia na wpisach sponsorowanych.

Czym jest wpis sponsorowany i jak na tym zarabiać? 

Wpis sponsorowany to specjalny artykuł przygotowany na zlecenie przez blogera lub dostarczony przez klienta (partnera lub firmę) mający na celu promocję marki, produktu, strony klienta lub zawierający link na jego stronę w celu polepszenia wskaźników SEO. 

Ile można zarobić na wpisach sponsorowanych ?

Wpis sponsorowany ma na celu przekazanie jakiegoś punktu wiedzenia lub informacji. Na przykład na temat jakości produktu oferowanego przez firmę klienta. 

Aby wpis sponsorowany był zyskowny dla klienta, dany bloger musi posiadać autorytet w swojej tematyce. Ponadto liczba osób, które przeczytają dany wpis także będzie określać stawkę dla wpisu. 

Na podstawie blogerów, którzy udostępniają swoje stawki jak na przykład Ola Gościniak możemy wstępnie wyliczyć stawkę dla wpisu na twoim blogu. 

Na swoim blogu Ola gromadzi około 80 000 uu (unikalnych użytkowników) miesięcznie i proponuje współpracę od 3000 złotych. 

Możemy wyliczyć, że za każdego użytkownika na blogu liczy sobie około 3,75 groszy. 

Oczywiście stawka może różnić się zależnie od tematyki. Biorąc więc przykład 3,75 groszy za użytkownika, jeżeli na twoim blogu pojawia się 3000 użytkowników miesięcznie to za każdy wpis możesz liczyć sobie 112,5 złotych.

Przy średniej kadencji tworzenia treści na poziomie 5 wpisów na tydzień. Twój blog jest w stanie generować 5 * 112,5 * 4 = 2250 złotych. 

Jednak możesz ustawiać swoje ceny współpracy, zwłaszcza jeżeli masz bardzo wąską niszę i jesteś jednym z niewielu blogerów w niej.

Dla mnie osobiście wpisy sponsorowane są jednym z najważniejszych źródeł przychodu na blogu, jednak znacznie więcej propozycji dostaję w języku angielskim.

Jak współpracować z firmami

Bloger współpracuje z biznesem, pracownicy

Wiemy już jakie stawki proponować. Pytanie więc, jak szukać partnerów?

Pierwszym zadaniem będzie stworzenie zakładek o mnie, o blogu, współpraca i kontakt. Te kilka podstawowych czynności sprawi, że przyszli partnerzy będą w stanie ocenić czy twój blog jest dla nich wartościowy.

Pracownicy agencji digital marketingowych, którzy właśnie szukają takich blogów, jak twój, żeby opublikować wpis sponsorowany, często korzystają z poleceń w Google jak ‘intitle:współpraca’, ‘inurl:blog’ i tp, żeby ułatwić znalezienie.

Następnie należy zarejestrować się na platformach, które pozwalają na promowanie bloga wśród firm i marek. Jedną z takich platform jest WhitePress. Wystarczy wybrać kategorię, profil, opis i gotowe. Na tym etapie twój blog jest już widoczny. 

Nasuwa się nam teraz kolejne pytanie związane z tym jak wybierać firmy, z którymi będziemy współpracować. 

Przypomnijmy sobie powiedzenie “Klient nasz pan”. Warto mieć na uwadze to, że regularnie spamowanie swojego bloga postami o charakterze reklamowym znudzi użytkowników

Co więcej, promowanie firm i produktów o słabej jakości także może naruszyć twoją reputację.

Zatem przed podjęciem współpracy z reklamodawcą należy zastanowić się, czy twoi czytelnicy będą zadowoleni z zaprezentowanego produktu, czy nie. 

Ja często dostaję e-maile z propozycjami artykułów sponsorowanych, dlatego stworzyłem szkic maila, którego wysyłam w odpowiedź na wszystkie typowe zapytania.

Oprócz ograniczeń co do tematu wymagam propozycję tematów przez napisaniem. Dalej podaję szczegółowe wymagania do napisania artykułu, żeby wpis pojawił się na pierwszych pozycjach w wyszukiwarce, co będzie korzystne i dla mnie i dla klienta.

Jak zarabiać na linkach sponsorowanych 

Zarabianie na linkach sponsorowanych jest podobne do zamieszczania reklam na blogu. Wyżej wspominaliśmy o tym, że coraz mniej osób klika w reklamy. Niektóre osoby korzystają także z AdBlocka co jeszcze bardziej obniża zarobki na reklamach. 

Dlatego też coraz większa ilość blogerów kieruje się w stronę ​linków sponsorowanych. Autor bloga zarabia pieniądze na linku kiedy użytkownik w niego kliknie. 

Stawki są ustalane na początku współpracy z firmą i aktywność danych linków jest śledzona za pomocą plików Cookies i specjalnych parametrów zamieszczanych w linkach. 

Na blogu możemy zamieszać 2 główne ​rodzaje linków sponsorowanych, ​linki reklamowe które przekierowują na stronę produktu i ​linki pozycjonujące

Linki reklamowe to te którymi mogą być zainteresowane firmy. Nie należy jednak zamieszczać na blogu informacji typu “Twój link tutaj za … złotych”. 

Może negatywnie to wpłynąć na postrzeganie bloga przez czytelników. To kolejny powód dla którego należy stworzyć zakładki informacyjne na swojej stronie… 

Linki pozycjonujące mają za zadanie jak sama nazwa wskazuje, poprawić pozycję strony docelowej w Google. Jednak Google nie aprobuje takich działań o czym otwarcie wspominał na swoim blogu. Co więcej, aby taki link był skuteczny, blog lub strona z której link będzie prowadzić musi trzymać dobrą pozycję w Google. Nie jest to więc dobre rozwiązanie dla początkujących. 

Ile można zarobić na linkach sponsorowanych 

Przykładowy wpis który prezentuje produkt dobrze wybrany pod czytelników może generować współczynnik konwersji na poziomie nawet 10%. Przyjmując, że dany wpis będzie widziany przez 300 osób miesięcznie i że CPC = 5 złotych. Taki wpis może generować 150 złotych miesięcznie w sposób całkowicie pasywny. 

Przykładem zarabiania w ten sposób jest jeden z wpisów który stworzyłem na blogu Trening Piłkarzy. Wpis prezentuje się jako zestawienie 10 suplementów dla piłkarzy. Każdy suplement ma link do sklepu z którym ustaliłem, że kiedy klient pochodzący z mojego linku, dokona zakupu. Dostanę równowartość 20% jego zamówienia. Od ponad roku ten wpis generuje około 60 złotych miesięcznie. 

Jak zarabiać na programach afiliacyjnych (partnerskich) 

Kosmetyki, partnerskie linki dla zarabiania na blogu

Program afiliacyjny, inaczej zwany programem partnerskim pozwala na ​zarabianie na blogu dzięki wielu różnym modelom. Współpraca w ramach programu afiliacyjnego przypomina wyświetlanie reklam, gdyż w tym przypadku także będziemy kierować użytkowników do innej witryny. 

Aby rozpocząć ​zarabianie na programie afiliacyjnym należy zarejestrować się na platformie która łączy firmy z blogerami. Jedną z takich platform jest na przykład Bankier.pl który oferuje współpracę z ponad 100 różnych reklamodawców. 

Czasami możemy podjąć współpracę z reklamodawcami bezpośrednio na ich stronach. Otóż platforma Ceneo oferuje własny ​program partnerski

Modele zarabiania w programach afiliacyjnych 

Reklamodawcy proponują często wiele różnych sposobów wynagradzania blogerów w ramach programów partnerskich. 

CPC (cost per click) — Tak samo jak w przypadku reklamy Google. Reklamodawca płaci blogerowi kiedy użytkownik przejdzie na witrynę z reklamowanym produktem. 

CPL (cost per lead) — W tym modelu bloger dostaje wynagrodzenie kiedy użytkownik przejdzie na stronę reklamodawcy i wyrazi zainteresowanie danym produktem wypełniając odpowiedni formularz z danymi kontaktowymi. 

CPS (cost per sale) — W tym wypadku bloger dostaje pieniądze tylko i wyłącznie kiedy użytkownik skorzysta z linku i zakupi produkt na stronie reklamodawcy. Ten sposób jest najkorzystniejszy dla reklamodawcy. 

Mieszane — Często stosuje się system w którym bloger dostaje stałe miesięczne wynagrodzenie + ewentualne premie za generowanie ruchu, leadów i sprzedaży. 

Jak zarabiać na własnych produktach na blogu

Sklep internetowy, zarabianie na własnych produktach na blogu

Blogerzy którzy czują się bardziej zaangażowani w ich stronę mogą zacząć sprzedawać własne produkty w postaci ebooków, książek lub akcesoriów związanych z ich branżą. 

W mediach społecznościowych widzimy setki youtuberów którzy prowadzą sklepy internetowe… Większość z nich zarabia ciekawe sumy pieniędzy. Dlaczego ? 

Dobre zorganizowanie sprzedaży może przynosić solidne zyski, szczególnie podczas sprzedawania produktów cyfrowych jak na przykład e-booki lub podcasty. 

Otóż wyprodukowanie takiego produktu nic nie kosztuje oprócz czasu i energii. Dlatego też marża uzyskiwana na tego typu produktach może sięgać nawet 90%. 

Ile można zarobić na własnych produktach? 

Przyjmijmy, że będziesz sprzedawać e-booki po 37 złotych za sztukę. Przyjmijmy także że na twoim blogu pojawia się 2000 użytkowników miesięcznie. Wskaźnik konwersji będzie przykładowo na poziomie 1%. 

Zatem, jeżeli 20 osób kupi e-booka za 37 złotych to zarobisz 740 złotych. Całkiem nieźle w porównaniu do reklamy… 

Po zoptymalizowaniu konwersji, dodaniu kilku dodatkowych bramek płatności i płatności w ratach, wskaźnik konwersji może wynosić nawet 3% co daje dochód na poziomie 2220 złotych. Interesująco, nieprawdaż ? 

Pytanie teraz jak zarabiać na blogu jeszcze więcej. Wskaźnika konwersji już raczej nie poprawimy. Jedyne co możemy zrobić to ​zwiększyć cenę, ​ruch na blogu, lub ​liczbę produktów

Sprzedawać ebooka za kilkaset złotych nie wypada. Jednakże w przypadku kursów sytuacja wygląda całkowicie inaczej… 

Jak zarabiać na kursach na blogu? 

Kursy online, zarabianie na blogu

Tak się składa, że sprzedaż kursów online należy do najbardziej ​dochodowych sposobów zarabiania na blogu. Zależnie od tematyki kurs online może być wart od 50 do nawet 2000 złotych. 

Cena kursu zależy głównie od zawartości i od autorytetu osoby prowadzącej. Dla przykładu dokładnie taki sam kurs może być sprzedany 2 razy drożej przez osobę która jest uważana za lidera w danej dziedzinie. 

Rynek kursów online rozwija się prężnie i coraz więcej osób decyduje się na pozyskiwanie wiedzy z domowego zaciszu. Zalet korzystania z kursów online jest wiele. 

Dla blogera zarabianie na kursach online jest wyjątkowo dobrym pomysłem, gdyż jest to w miarę pasywny sposób zarabiania na blogu. Raz stworzony kurs może być sprzedawany przez nawet kilka lat bez przerwy. 

Mimo wszystko stworzenie kursu online wymaga większej organizacji niż w przypadku reklam. Należy wówczas zająć się obsługą kursantów, system sprzedaży i platformą szkoleniową. Wypada także prowadzić działalność gospodarczą, nawiązywać współprace z partnerami itp… 

Jednakże praca popłaca i na kursach można zarabiać o wiele więcej pieniędzy niż na innych metodach. Wykorzystując metody up-sell i cross-sell można sprzedawać kilka kursów naraz zwiększając jeszcze bardziej zarobki. 

Powracając do naszego poprzedniego przykładu, przy 2000 użytkowników, współczynniku konwersji na poziomie 3% i średniej wartości koszyka na poziomie 230 złotych, zarobek z bloga wynosi 13 800 złotych. Imponujące nieprawdaż ? 

Zwiększając ilość użytkowników na stronie możemy osiągnąć wspominane na początku tego wpisu kwoty na poziomie kilkuset tysięcy złotych miesięcznie. 

Dowiedz się więcej na temat tego ​jak zarabiać na kursach online​. 

Sprzedaż usług

jak zarabiać na blogu, laptop

Odpowiednio prowadzony blog może także służyć jako maszyna do generowania kontaktów dla firmy. Prowadząc bloga firmowego będziesz w stanie dzięki odpowiedniej optymalizacji słów kluczowych, przyciągać osoby zainteresowane usługami które oferujesz. 

Prowadzenie bloga jest odpowiednie dla wszystkich sektorów aktywności. 

Wspomaganie aktywności firmy za pomocą bloga jest nazywane ​sprzedażą edukacyjną. Przed zaproponowaniem jakiegokolwiek produktu klient dowie się jakie są zalety i korzyści danego rozwiązania. 

Dobrze prowadzony blog, oprócz edukowania klientów może przyciągać ludzi do marki. Pozycjonowanie bloga​ firmowego zapewni więc ​darmową widoczność dla firmy

Przykładem z życia wziętym jest blog dla firmy łazienkowej (B.O Atelier) który prowadzę w języku francuskim. Firma jest wyspecjalizowana w remoncie łazienek dla niepełnosprawnych. 

Za pomocą tego bloga ludzie odkrywają naszą stronę, zapoznają się z treścią która prezentuje naszą działalność i w końcu dzwonią aby umówić się na wycenę remontu. 

Jak najwięcej zarobić na blogu ? 

Chcąc ​stworzyć bloga jako główne źródło dochodu, dobrym pomysłem będzie mnożenie różnych sposobów ​zarabiania na blogu. Połączenie programu afiliacyjnego ze sprzedażą kursów online, własnych produktów (koszulek, kubków, akcesoriów) dodając od czasu do czasu kilka linków sponsorowanych może przynosić niezłe zyski. 

Możemy dodać do tego prowadzenie kilku blogów naraz lub sieci blogów w celu mnożenia rezultatów. Wówczas blog stanie się nie tylko ​głównym źródłem dochodu, ale także solidnym biznesem. 

Autorem tego wpisu jest Joachim Łeptuch, twórca strony o zarabianiu na kursach online i blogach​ — emarketinginternetowy.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.