Dlaczego warto polecieć do Madrytu?

Madryt atrakcje co warto zobaczyć i czy warto polecieć

Madryt, czyli stolica Hiszpanii, to miasto, które nigdy nie śpi.

Położone na malowniczej Wyżynie Kastylijskiej jest miejscem, które zachwyca przepiękną architekturą, wyśmienitym hiszpańskim jedzeniem i życzliwością mieszkańców.

Do Madrytu warto też polecieć, aby zobaczyć wyjątkowe parki, muzea i miejskie place.

Wpis sponsorowany

Bezpośrednio do Madrytu można się dostać szybko i komfortowo tanimi liniami lotniczymi. Połączenia dostępne są na stronie: Fru.pl. Tanie loty odbywają się z lotnisk wielu polskich miast, m.in. Warszawy, Wrocławia, Poznania, Katowic, Bydgoszczy, Krakowa.

Im wcześniej dokona się rezerwacji biletu, tym niższą cenę będzie trzeba zapłacić. Urlop w Madrycie to niepowtarzalna okazja doświadczenia rozrywki w prawdziwym, hiszpańskim stylu. 

Najciekawsze muzea w Madrycie

Jedną z największych atrakcji miasta jest słynne na cały świat Muzeum Prado. W obiekcie znajduje się wyjątkowa kolekcja klasycznego malarstwa, która zawiera dzieła takich osobistości jak: Francisco Goya, El Greco, Hieronim Bosch, Diego Velazquez, Rembrandt, Rubens.

Do interesujących hiszpańskich muzeów należą także: Muzeum Królowej Zofii (jedno z największych w Madrycie), Muzeum Thyssen-Bornemisza znajdujące się na terenie przepięknego pałacu de Villahermosa oraz Museo Lazaro Galdiano. 

Malownicze parki i miejskie place 

Park retiro, pałac kryształowy, darmowe atrakcje Madrytu

Madryckie parki to doskonałe miejsca na spokojny odpoczynek i relaks. Jednym z nich jest park Retiro, na którego terenie znajdują się liczne rzeźby, fontanny, mnóstwo zieleni, a także wyjątkowe budowle o znaczeniu historycznym, np. Pałac Kryształowy, Dom Rybaka.

Można tam wypożyczyć łódkę i popływać z dala od zgiełku zatłoczonego miasta. Przyjemnym miejscem zarówno do odpoczynku, jak i zaznania trochę szalonej zabawy jest park Casa de Campo, usytuowany w zachodniej części Madrytu.

Na jego terenie znajduje się Parque de Atracciones de Madrid – duży park rozrywki pełen karuzel i górskich kolejek, a także ogród zoologiczny Zoo Aquarium de Madrid oraz kilka punktów widokowych. 

Ciekawym miejscem w stolicy Hiszpanii jest Plaza de Espana, czyli miejski plac w samym centrum miasta. Na jego terenie znajduje się malowniczy pałac El Pardo oraz liczne rzeźby, m.in.

Miguela de Cervantesa – hiszpańskiego pisarza, autora powieści o przygodach Don Kichota. Kolejnym miejscem, dla którego warto przylecieć do Madrytu, jest pochodzący z XVIII wieku i uznawany za ikonę miasta plac Puerta del Sol.

Na nim bardzo często odbywają się różnego rodzaju imprezy kulturalne, takie jak np. zabawy sylwestrowe, koncerty, wystąpienia publiczne ważnych osobistości. 

Hiszpańskie jedzenie 

Wycieczka do Madrytu to również okazja, aby spróbować hiszpańskiej kuchni. Jednym z najpopularniejszych dań w tym regionie jest paella, czyli potrawa jednogarnkowa podawana na specjalnej patelni. Podstawą dania jest ryż i różnego rodzaju dodatki, głównie szafran i owoce morza.

Hiszpańska kuchnia to również wyśmienite sery, wysokiej jakości wędliny oraz charakterystyczne tapas, tj. niewielkie przekąski, najczęściej serwowane do alkoholu.

Największy wybór lokalnych produktów spożywczych znajduje się na miejskim targu Mercado de San Miguel w Madrycie. 

Zaplanuj podróż do Madrytu z moim pełnym przewodnikiem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.